fbpx

 

 

 

Moderně sofistikovaný rukopis, kvalitní české řemeslo a premiové materiály z dílen předních evropských výrobců tvoří esenci značky od roku 2013. Od počátku se zakladatel a návrhář Matěj Maňák drží významu jména EMBLEMM, symbol či ikona, jako vodítka k originalitě a jedinečnosti, které spolu s jeho monogramem MM představují osobní projev individuality vložené do každého produktu.

 

 

emblemm_matej_manak
emblemm_matej_manak
Matěj Maňák
Founder & designer of EMBLEMM Matěj Maňák
Matěj Maňák
Founder & designer of EMBLEMM Matěj Maňák

 

 

 

VYBOČIT Z DAVU

„Ačkoli se toho většina lidí bojí, věřím, že vybočit z davu je úžasná věc. Nikdy jsem ani nenásledoval na první pohled klasický postup při tom stát se návrhářem a tenhle přístup se časem stal i součástí značky. Ve škole jsem cítil, že ztrácím čas a na práci snů bych nedosáhl, tak jsem si našel vlastní cestu.

Od malička jsem se kreativně rozvíjel na výtvarné škole a během střední mě začalo zajímat podnikání a víc a víc, jak se oblékám. Nevyhnutelně pak přišel den, kdy jsem seděl v kanceláři bývalé práce a všechny moje vlastnosti, zájmy a dovednosti se projevily v podobě skicy polokošile, která v mé hlavě nastartovala sérii nápadů a myšlenek vedoucích k dnešní podobě mé značky EMBLEMM.

Než ale vznikly první výrobky, ke kterým mě doteď z velké části inspiruje hudba, co poslouchám a prostředí kolem této kultury, předcházely tomu roky učení se. Přestěhoval jsem se do Londýna, kde jsem si na svou ambici vydělával a práce v Harrods mi neskutečně zvedla standard na kvalitu a design. Na veletrhu předních výrobců v Paříži jsem získal ty nejlepší materiály. A roky strávené v českých krejčovstvích a dílnách mě naučily porozumět komplikované výrobě.

Jak jsem se vrátil ke kořenům s první skicou v kanceláři, stejně tak tomu je i teď. Po letech jsem zpět ve své rodné Praze a mým velkým cílem je tvořit nádherné exklusivní oblečení a doplňky udržitelným způsobem a s respektem k životnímu prostředí, pokračovat v dlouholeté tradici českého řemesla a dostat Českou republiku na evropskou módní mapu.“

 

– Matěj Maňák, zakladatel & designer

 

 

emblemm_matej_manak
emblemm_matej_manak
EMBLEMM Blue
EMBLEMM Blue

 

 

 

EMBLEMM MODRÁ

Od podšívky do sak po etikety a balení, nezaměnitelná EMBLEMM modrá se objevuje napříč značkou už od jejího založení. Inspirací tomuto odstínu byla původně bota jednoho anglického ševce, ale je hlavně vyjádřením silného spojení osobnosti Matěje Maňáka a značky samotné. Byla přesně vybrána, aby odrážela charakter kultury EMBLEMM – klidný, progresivní a sebevědomý duch, sofistikovanost a elegance, zároveň její nádech zelené naznačuje vztah k přírodě a ochraně životního prostředí, které jsou zakódovány v hodnotách společnosti.

 

 

Brand
PlayPlay
Brand
PlayPlay